Tibor Macák 29.12.2018

Spev indických pútnikov

Zlatý chrám v Amritsare na severe Indie je miesto, ktoré navštívi najviac ľudí na svete. Štyri brány rozsiahleho komplexu prekročí každý deň najmenej 100-tisíc návštevníkov, väčšinou veriacich sikhov, ale aj príslušníkov iných náboženstiev i turistov zo všetkých kútov zemegule. Gurudvára, teda sikhský chrám, je uprostred jazera pokrytý 500 kilogramami 24-karátového zlata a mnohí ho považujú za jeden z divov sveta.
Spev indických pútnikov
Ján Lauko 28.12.2018

Prenasledovali ho nacisti i komunisti

Koncom tohto roka si pripomíname 130 rokov od narodenia českého kardinála Josefa Berana. Jedna z najvýznamnejších osobností Cirkvi v 20. storočí a modernej československej histórie prežila nacistický koncentračný tábor i komunistickú internáciu.
Prenasledovali ho nacisti i komunisti
Viera Sárossy Vargová 28.12.2018

Deti a tanec sú jej život

Henrieta Háberová je vo Veľkom Šariši (okres Prešov) známa ako šéfka tanečného divadla Bodies. Málokto však vie, že je aj matkou piatich detí a ženou, ktorá každý deň chváli Boha.
Deti a tanec sú jej život
Radoslav Matejov 28.12.2018

Sviatky znamenali pokoj v časoch neistoty

Možno ste sa aj vy niekedy pristihli pri bdelom snení počas sledovania tých najznámejších rozprávok alebo príbehov z histórie, v ktorých boli stvárňované Vianoce. Akoby história mala v tomto smere osobité čaro, neopakovateľnú gracióznosť, voňavú nádheru a farebnú čírosť. Aj hodnoty akoby vtedy boli jasnejšie, pravda bola zreteľnejšia a svet pochopiteľnejší. Ako to teda s Vianocami v minulosti, zvlášť v stredoveku, bolo? Odpovedá známa historička Daniela Dvořáková.
Sviatky znamenali pokoj v časoch neistoty
Peter Slovák 27.12.2018

Každý betlehem má jedinečný príbeh

Betlehemy známeho umeleckého rezbára hornej Nitry Jozefa Jonisa (78), rodáka z Ješkovej Vsi, vždy rozprávali príbeh o radosti zo života a láske k tradícii a ku kresťanským hodnotám. 
Každý betlehem má jedinečný príbeh