Alžbeta Šutková 23.07.2020

Blog katolíckej mamičky: Prázdniny aj pre mamu

Počas prázdnin sa snažíme vymýšľať výnimočné aktivity, ktoré by potešili najmä naše deti. Milá mamka, nezabudni však popritom ani na samu seba a svoje srdce. Dnes ti teda ponúkame zopár tipov na to, čo si zaslúžiš.
Blog katolíckej mamičky: Prázdniny aj pre mamu
E- kai 22.07.2020

Cirkev nemá žiadne ďalšie fatimské posolstvá

Kardinál António Marto povedal, že Cirkev už neskrýva žiadne tajomstvá spojené so zjaveniami Panny Márie trom portugalským pastierikom.
Cirkev nemá žiadne ďalšie fatimské posolstvá
VN SK 21.07.2020

V Cirkvi je miesto pre všetkých

Vatikánska Kongregácia pre klerikov predstavila 20. júla nové pokyny pre farské spoločenstvá s názvom Pastoračná konverzia farského spoločenstva v prospech evanjelizačného poslania Cirkvi.
V Cirkvi je miesto pre všetkých
E- kai 21.07.2020

Dogma o pápežovom primáte a neomylnosti má 150 rokov

Pred 150 rokmi, na konci Prvého vatikánskeho koncilu, 18. júla 1870, bola vyhlásená dogmatická konštitúcia Pastor aeternus, ktorá obsahovala dve vzájomne sa doplňujúce dogmy: o primáte pápeža a o jeho neomylnosti vo veciach viery a morálky.
Dogma o pápežovom primáte a neomylnosti má 150 rokov
Anna Stankayová 21.07.2020

Biskupa Milana Šášika odprevadili do Božieho domu i v Bratislave

Podvečer 20. júla celebroval zádušnú svätú omšu v Kostole sv. Vincenta de Paul bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský. Za zosnulého vladyku Milana sa spolu s ním modlili viacerí slovenskí biskupi, desiatky kňazov, vladykova blízka rodina i stovky veriacich. 
Biskupa Milana Šášika odprevadili do Božieho domu i v Bratislave