E- kai 06.07.2020

Otvorili barcelonskú Sagradu Familiu

Po takmer štyroch mesiacoch bola 4. júla znovu otvorená Bazilika Sagrada Familia v Barcelone, ktorá je jednou z najväčších turistických atrakcií v katalánskom hlavnom meste. Chrám bol zatvorený z dôvodu pandémie koronavírusu.
Otvorili barcelonskú Sagradu Familiu
VN SK 06.07.2020

Môžete prísť na prvú internetovú púť do Lúrd

Mariánske pútnické miesto v Lurdoch zorganizuje svoju prvú svetovú internetovú púť. Dátumom podujatia je 16. júl - deň výročia posledného a zároveň 18. tamojšieho zjavenia Panny Márie.
Môžete prísť na prvú internetovú púť do Lúrd
Igor Válek 06.07.2020

Terchová žila sv. Cyrilom a Metodom

Už 31. ročník Cyrilo-metodských dní v Terchovej vyvrcholil 5. júla slávnostnou svätou omšou, ktorú celebroval žilinský biskup Tomáš Galis. Slávil ju v miestnom kostole, ktorého patrónmi sú solúnski bratia. Je to aj najväčší chrám na Slovensku zasvätený týmto spolupatrónom Európy.
Terchová žila sv. Cyrilom a Metodom
VN SK 06.07.2020

Pápež podporil svetový potravinový program

Pápež František prejavil ďalšie gesto starostlivosti zoči-voči aktuálnej pohotovosti spojenej so šírením koronavírusu na globálnej úrovni.
Pápež podporil svetový potravinový program
Tibor Ujlacký 06.07.2020

Pokračujme v misii solúnskych bratov

Snažme sa interpretovať odkaz sv. Cyrila a Metoda aj v podmienkach dneška, aby to nebol iba muzeálny artefakt. Aj táto výzva padla na tradičnej púti v Nitre.
Pokračujme v misii solúnskych bratov